Advertentie
Overheid wil af van mestoverschot
27 september 2011 om 14:44 • Aangepast
3 oktober 2025 om 11:38
Veehouders moeten in de toekomst alle mest die ze niet zelf kwijt kunnen laten bewerken bij een erkend bedrijf dat er energie of mestkorrels van maakt. Dat plan hebben de staatssecretarissen Henk Bleker van Landbouw en Joop Atsma van Milieu woensdag in Den Haag gepresenteerd.
Veeboeren kunnen de mest die ze over hebben nu nog verhandelen. Bleker en Atsma willen dat daar een einde aan komt, omdat bodem en oppervlaktewater vervuild worden door het mestoverschot uit de intensieve veehouderij. Bleker zei de nieuwe regels zo snel mogelijk te willen invoeren. Hij mikt op 2013
De boerenorganisaties LTO en NVV zijn het eens met dit nieuwe mestbeleid. Varkensboeren hebben afgesproken dat ze gaan werken met veevoer dat ervoor zorgt dat er minder fosfor in de mest terecht komt. Fosfor is slecht voor het miliieu.
Advertentie
Advertentie
