Burgemeester Boy Swachten van Bladel niet welkom in café na rel
Burgemeester Boy Swachten van Bladel is niet langer welkom in café Het Drieske in Hulsel. Na een rel over een flesje bier is kroegbaas Willem Elsinga van plan de burgervader persoonlijk buiten te zetten als hij zich nog eens laat zien. Dat zegt hij in het ED.
De rel gaat over een flesje bier. Eind augustus bezocht de van oorsprong Limburgse burgemeester Swachten met een stel vrienden de kroeg in Hulsel. Hij bestelde een glas 'sjoes': een laagje bruin bier, aangevuld met pils.
In eerste instantie wist de bediening niet wat hij bedoelde, maar kroegbaas Elsinga wist het wel en serveerde. Daarop bracht hij twee drankjes in rekening: een gewoon biertje en het flesje bruin bier dat hij had moeten openen. De burgemeester was het daar niet mee eens.
Column
De zaak werd gesust, maar in zijn column in huis-aan-huisblad De Uitstraling pakt Swachten de kastelein terug. De burgemeester schrijft dat Elsinga geen kennis heeft van de horeca en slim ondernemerschap. Hij schrijft niet te snappen hoe Elsinga in de horeca terecht is gekomen.
Boos
De kroegbaas is boos hoeft de burgemeester niet meer te zien. Elsinga heeft na het verschijnen van de column gebeld met gemeentehuis. "Volgens zijn secretaresse zou hij me nog terugbellen. Dat is niet gebeurd. Als hij niet mans genoeg is om dat te doen, is de zaak voor mij afgesloten", zegt hij. "Al is hij honderd keer burgemeester, zo eentje wil je toch niet binnen hebben? Dan moet-ie maar naar Limburg gaan", zegt hij in het ED.
Belachelijk
In een reactie laat Boy Swachten weten alle ophef 'belachelijk' te vinden. "Ik ga ook niet rectificeren in mijn volgende column. Als ik daar niet meer welkom ben, ga ik er niet naartoe. Er zijn genoeg leuke cafés in Bladel zelf."
Swachten zegt zich neer te leggen bij het caféverbod en er zelfs wel blij mee te zijn. "Het is de eerste keer dat ik een kroegverbod heb en ik moet zeggen, het voelt goed", zegt hij.
Cafébaas Elsinga heeft geen zin om nog te reageren op de zaak. Hij heeft een punt achter de kwestie gezet.
