Ontdek

Acties San-Salvatorparochie Den Bosch tegen komst pastoor

2 oktober 2011 om 11:51 • Aangepast 3 oktober 2025 om 10:49

De liberale parochiegemeenschap San Salvator in Den Bosch gaat actie voeren tegen de benoeming van hulpbisschop Rob Mutsaerts. De hulpbisschop gaat er op 1 november aan de slag als pastoor. Bisschop Antoon Hurkmans van het bisdom Den Bosch heeft dit bepaald.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De Bossche parochie heeft in een aangetekende brief aan Hurkmans laten weten dat het niet eens is met dit besluit.
Uitgeleverd aan heidenen
Mutsaerts liet zich ooit negatief uit over de San-Salvatorparochie. Volgens hem was deze kerk uitgeleverd aan heidenen. Het zint Mutsaers onder meer niet dat er ooit een homohuwelijk is gesloten.

Het parochiebestuur heeft al verscheidene keren laten weten dat het niet zit te wachten op de komst van Mutsaers. De aangetekende brief volgt op de weigering van het bisdom om met het parochiebestuur te gaan praten.
'Geen draagvlak voor Mutsaerts'
San Salvator zit sinds 2007 zonder vaste pastoor. Kerkdiensten worden sindsdien geleid door eigen voorgangers. Voor de benoeming bestaat volgens de parochie geen draagvlak. Toen Mutsaerts nog geen hulpbisschop was, heeft hij zich uitgelaten over 'bizarre toneelstukjes' die volgens hem iedere week in de San Salvatorkerk worden opgevoerd.
Ondergang van kerk door homohuwelijk
Hij kondigde in een open brief de ondergang van de kerk aan vanwege bijvoorbeeld een homohuwelijk dat in de kerk werd afgesloten. "Er zal best een publiek voor zijn, maar Gods Zoon komen we er niet meer tegen," schreef Mutsaerts destijds.

De parochianen zeggen verder dat hij het belang van de parochie niet optimaal kan verdedigen, omdat hij ook hulpbisschop is. De parochie wil woensdag op een persconferentie uitleggen waar de weigering op is gefundeerd en welke acties zijn gepland.




App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.