Kickbokstrainer Michael Kraus omgekomen bij bootongeluk in Cuijk
Een van de mannen die om het leven is gekomen bij het speedbootongeluk op de Maas bij Cuijk was Michael Kraus. Kraus was een bekende kickbokstrainer in het Limburgse Gennep.
Volgens De Telegraaf zat Kraus achter in het ruim van de speedboot, toen het fatale ongeluk gebeurde. Behalve de kickbokstrainer uit Ottersum kwamen ook zijn drie vrienden Boy Xhofleer, Christiaan Niessen en Rens van den Hurk om het leven. Drie anderen overleefden de botsing. De Limburgse dorpen Gennep en Ottersum liggen aan de overkant van de Maas, tussen de Brabantse plaatsen Cuijk en Boxmeer.
Enorme klap
Daniël Kraus, de oudere broer van Michael, zei tegen het Algemeen Dagblad: "Michael had zo ongeveer alles gebroken wat een mens kan breken. Hij moet met een enorme klap naar binnen zijn geschoten." Volgens Daniël Kraus zou de speedboot eigenlijk vorige week al uit het water worden gehaald. Maar door het mooie nazomerweer stelde de eigenaar dat uit.
Overlevenden
De drie mannen die het ongeluk overleefden, herinneren zich volgens de broer van Michael Kraus weinig van het ongeluk: "Opeens hoorden ze iemand in paniek 'boot, boot' roepen. Daarna werd alles zwart." De speedboot was eigendom van een van de overlevenden.
Gevonden
Het lichaam van Michael Kraus werd maandagavond laat als eerste gevonden in de punt van de speedboot. De drie andere slachtoffers werden dinsdag uit het water gehaald.
