Ontdek

Gemeente liet Helmondse moslimjongeren voetballen tijdens ramadan

10 oktober 2011 om 12:10 • Aangepast 9 september 2025 om 07:23

Een groep van veertig moslimjongeren heeft tijdens de meest recente ramadan onder begeleiding tussen twaalf en twee uur 's nachts mogen voetballen in een sporthal in Helmond. Eén buurtbewoner heeft daarover geklaagd, is nu bekend geworden.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Het ging om een initiatief van BJB, Bijzonder Jeugdwerk Brabant, dat werd ondersteund door SWH, de Stichting Welzijn Helmond. De instellingen wilden de jongeren de kans geven hun energie kwijt te kunnen nadat ze na zonsondergang hadden gegeten. Ook moest het project voorkomen dat de jeugd op straat zou gaan rondzwerven. Volgens de twee partijen en de gemeente zijn er rondom de voetbalpartijtjes in Helmond-Noord geen incidenten geweest.
Klacht
Wel is er telefonisch en schriftelijk bezwaar aangetekend door een buurtbewoner. Hij was bang voor verplaatsing van het probleem van hangjongeren naar zijn woonomgeving. Ook klaagde hij over geluidsoverlast van scooters. Volgens de gemeente was zijn angst ongegrond, zo is hem meegedeeld.
Idee
Het idee voor het voetbalproject kwam van BJB en werd direct ondersteund door SWH. De gemeente en politie wilden er ook aan meewerken als aan een aantal voorwaarden zou worden voldaan. Zo moest er steeds iemand zijn die de zaal aan de Paulus Potterlaan opende en afsloot. Ook diende er tijdens de nachtelijke voetbalactiviteit begeleiding te zijn en zouden de jongeren door een coach of straathoekwerker bijgestaan moeten worden. Volgens een woordvoerster van de gemeente is het allemaal volgens afspraken verlopen. De zaalverhuur heeft 286,40 euro gekost. Of het een vervolg krijgt is niet bekend.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.