Ontdek

Stan Storimans-prijs naar Tilburger Ivo Coolen

11 oktober 2011 om 19:53 • Aangepast 29 september 2025 om 04:21

Cameraman Ivo Coolen (37) uit Tilburg heeft woensdag de Stan Storimans Prijs 2011 gekregen. Hij ontving de prijs voor een reportage die hij voor Nieuwsuur maakte over de revolutie in Egypte. Coolen ontving de prijs woensdag in Hilversum uit handen van Storimans' kinderen. Storimans kwam in 2008 om het leven bij een aanslag in Georgië.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Van de 15 gegadigden voor de derde Stan Storimans Prijs koos de jury unaniem voor Coolen. Hij maakte op 28 januari 'een meeslepende reportage' van de protesten op het Tahrirplein in Caïro.

"Ivo Coolen is een cameraman die op zijn best was toen het wereldnieuws zich aandiende en er vakmanschap, durf en creativiteit werd geëist. Een cameraman die geheel in de traditie van Stan Storimans doordraaide toen niemand meer iets kon zien door het traangas", aldus de jury, onder voorzitterschap van Ad van Liempt.

Vorig jaar won cameraman Rachid el Mourif de prijs voor zijn Netwerk-reportage over de aardbeving in Haïti. In 2009 won Joris Hentenaar de eerste Stan Storimans Prijs met een Nova-reportage over de Amerikaanse jacht op Talibanstrijders in het grensgebied van Afghanistan en Pakistan.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.