Ontdek
VIDEO

Antoon van Domburg krijgt 60 jaar na zijn dood eerste solo-expositie

13 oktober 2011 om 14:40

De inwoners van Schijndel kennen hem nog. Antoon van Domburg is al bijna zestig jaar dood, maar in heel veel Schijndelse huizen hangen nog schilderijen van hem. Een groot deel daarvan is bijeengebracht op een expositie in Museum Het Jan Heestershuis die zondagmiddag officieel wordt geopend.

Geschreven door

Conservator Corine Molenaar hoorde pas over Antoon van Domburg toen zij bij het Jan Heestershuis ging werken. Maar vanaf dat moment kwam de naam regelmatig ter sprake. 'Daar moet je nog eens een tentoonstelling over maken... dat zeiden heel veel mensen uit het dorp tegen me.'

Veel informatie over de kunstenaar kon ze niet vinden. Zelfs op internet is maar weinig beschikbaar. De kunstenaar is nooit onderwerp geweest van kunsthistorisch onderzoek. Zijn werk hing tijdens zijn leven nooit in een museum.

'Dat was ook omdat Van Domburg een rustige, bescheiden man was,' zegt Jan Geerts die voor de tentoonstelling in het Jan Heestershuis een levensbeschrijving van de kunstenaar schreef.

Toen het museum in Schijndel op zoek ging naar schilderijen van Van Domburg doken er bijna 150 werken op. Voor de tentoonstelling werd daaruit een keus gemaakt; vooral portretten en stillevens. 'Het zijn werken die vaak al tientallen jaren bij mensen thuis hangen,' zegt Molenaar. 'Ik merkte hoe zijn kunst werd gewaardeerd.'

En zo komt het dat Antoon van Domburg, wereldberoemd in Schijndel maar in officiele kringen vrijwel onbekend, bijna zestig jaar na zijn dood alsnog een overzichtstentoonstelling krijgt.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.