Ontdek
VIDEO

Koper gestolen van graven in Eindhoven, nabestaanden boos

13 oktober 2011 om 18:02 • Aangepast 3 oktober 2025 om 08:52

Van een kleine twintig graven is deze week koper gestolen in Eindhoven. Voor de tweede keer deze week beschadigde een dief graven in het stadsdeel Tongelre. De dief had het voorzien op koperen beeldjes en kettingen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De dief staat op beelden van een ijzerhandel in de buurt. Daar heeft hij zijn spullen verkocht. Nabestaanden vonden de gestolen spullen van de begraafplaats bij de ijzerhandelaar in de buurt. Zij waarschuwden de politie. De dief loopt nog vrij rond.
Nabestaanden zijn emotioneel
Nabestaanden van de overledenen zijn boos. "Wie doet nou zoiets" en "Dit is toch het laagste van het laagste", klinkt het over de begraafplaats. De meeste graven zijn weer hersteld met de spullen die bij de ijzerhandelaar zijn gevonden. Sommige graven zijn zo vernield dat er een steenhouwer aan te pas moet komen. De meeste vernielde graven zijn vrij luxueus en misschien zelfs pompeus.

Ze liggen centraal op de begraafplaats en hebben veel koper. Veel overleden van dergelijke graven zijn voormalig woonwagen bewoners uit Eindhoven. Deze families zijn over het algemeen vrij hecht en het nieuws over de vernielingen kwam daar hard aan. Van een van overledenden werd vandaag juist zijn verjaardag herdacht.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.