Advertentie
Onderzoek: treinreizigers tevreden over de NS
15 oktober 2011 om 13:16
Treinreizigers zijn voor een groot deel tevreden over de Nederlandse Spoorwegen (NS). Uit het klanttevredenheidsonderzoek van de NS, dat ook onder Brabanders is gehouden, blijkt dat 77 procent van de reizigers een zeven of hoger geeft voor de dienstverlening.
De NS komt elk kwartaal met cijfers over de klanttevredenheid, dat wordt gedaan in samenwerking met de consumentenorganisaties en de overheid. Het hoge cijfer is naar verluidt bijzonder; sinds de start van het onderzoek tien jaar geleden werd zo'n hoge score niet gehaald.
Op tijd
De waardering voor schone treinen en stations is ten opzichte van het tweede kwartaal gelijk gebleven (59 procent). Uit het onderzoek blijkt dat in het derde kwartaal 95,5 procent van de treinen op tijd reed. Vorig jaar was dat 93,6 procent. Verder zouden de treinen schoner zijn en voelen reizigers zich veiliger.
Een kritische noot is er ook: volgens reizigers is er dit jaar meer gebrek aan beschikbare zitplaatsen.
Advertentie
Advertentie