Ontdek
VIDEO

Politie Eindhoven chat over alcohol

17 oktober 2011 om 18:41 • Aangepast 3 oktober 2025 om 08:18

De politie in Zuidoost-Brabant chatte vandaag met jongeren over alcohol. De jeugd is overigens de laatste jaren minder gaan drinken en het alcoholmisbruik zit nu op het landelijk gemiddelde.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Vooral in Zuidoost-Brabant bleken jongeren eerder te beginnen met drinken en ook meer te drinken dan leeftijdsgenoten in de rest van het land. Door onder meer het project 'laat je niet flessen' lijken jeugd en ouders bewuster te zijn van de gevaren van alcoholgebruik.
Jeugd zoekt de grenzen op
Andries de Vries is bij de politie in Eindhoven gespecialiseerd in het thema alcohol. Hij gaf via de chat antwoorden. "De vragen gingen vooral over de grenzen die de jeugd kan opzoeken. Dus vragen als 'Hoeveel kan ik drinken voordat het strafbaar is? Mag ik thuis drinken? Wat mag ik nog drinken als ik op de fiets naar huis moet? Hoeveel is eigenlijk 0.5 promille? ", aldus De Vries.



App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.