Ontdek
VIDEO

Man uit Klundert maakt zich klaar voor tocht naar Zuidpool

20 oktober 2011 om 21:11 • Aangepast 3 oktober 2025 om 07:45

Het is een apart gezicht voor de mensen in Klundert: Een man die dagelijks een autoband voortsleept door de straten van de vestingstad. Ruud van Wijk is aan het trainen voor een expeditie naar de Zuidpool.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Met de autoband simuleert Ruud het trekken van een slee van veertig kilo. "Straks moeten we in vier, vijf dagen vijftig kilometer afleggen." In de autoband heeft de inwoner van Klundert bakstenen gestopt voor meer gewicht. "Het is best zwaar. In het begin liep ik een half uur. Nu loop ik al een uur. En binnenkort hoop ik nog langere wandelingen te maken."
Ernest Shackleton
1 december vertrekt hij samen met elf anderen en drie gidsen naar Antarctica. De groep hoopt met hun expeditie in de voetsporten te treden van Ernest Shackleton. Deze Ier ondernam honderd jaar geleden een expeditie naar de Zuidpool, maar zijn schip zonk. Hierdoor kwam hij twee jaar lang vast te zitten. Ruud van Wijk hoopt dat zijn groep dit niet overkomt.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.