'Mogelijk perspectief voor Mauro'
Minister Gerd Leers (Immigratie en Asiel) praat woensdagochtend de Tweede Kamer achter gesloten deuren bij over de in Eindhoven wonende Angolees Mauro Manuel (18). Mauro werd op zijn tiende alleen naar Nederland gestuurd, maar moet van de minister eigenlijk weg.
GroenLinks Kamerlid Tofik Dibi zegt vernomen te hebben dat Leers toch nog een gaatje in de wet heeft gevonden om Mauro enig perspectief te bieden. De NOS meldt dat het ministerie van Binnenlandse zaken de jonge asielzoeker een studievisum heeft aangeboden. Hij zou dan geen verblijfsvergunning krijgen.
Kennismigrantenregeling
Mauro is mbo'er. Als hij er in slaagt om een hbo-diploma te halen, kan hij proberen om in aanmerking te komen voor de kennismigrantenregeling. Dan moet hij wel 35.000 euro per jaar verdienen met zijn eerste baan.
Eindhoven
Als 10-jarig kind werd Mauro in zijn eentje op het vliegtuig gezet naar Nederland. Hier werd hij opgevangen door pleegouders. Nu dreigt de inwoner van Eindhoven terug te worden gestuurd naar zijn geboorteland Angola. Ook de Eindhovense gemeenteraad vindt dat . De PvdA en de ChristenUnie willen dat minderjarige asielzoekers voortaan na acht jaar
