Ontdek

Brandweer Eindhoven begint preventieproject in wijk

26 oktober 2011 om 13:30

Uiterlijk 1 januari begint in een wijk in Eindhoven een brandpreventieproject. Burgemeester en wethouders kondigen dit aan in een brief aan de gemeenteraad.

Geschreven door

De brandweer gaat meer tijd en geld investeren in preventie, zodat minder vaak uitgerukt hoeft te worden. Onder meer op deze manier wil het korps voldoen aan de eis van het college om vanaf 2015 ongeveer een miljoen euro te bezuinigen. Ook heeft het korps zelf aangeboden de formatie aan te passen. Details zijn nog niet bekend.
Onderzoek naar oorzaken brand
Het brandpreventieproject gaat voorzien in checks in huizen en het aanbrengen van rookmelders. Ondertussen wordt regionaal gewerkt aan afspraken over het geven van voorlichting na brand. Voor basisscholen is al een lessenpakket ontwikkeld. Ook gaat de brandweer onderzoeken hoe branden (kunnen) ontstaan en hoe de jeugd door maatschappelijke stages bewust(er) gemaakt kan worden van haar inbreng.
Snel Interventie Voertuig
In de zogeheten raadsinformatiebrief van het Eindhovense college staat ook dat nog dit jaar vanuit één van de brandweerkazernes in de stad een Snel Interventie Voertuig startklaar moet zijn. Hier kunnen vier mensen in. Dit vergt een andere werkwijze, want de brandweer is gewend om met zes personen in actie te komen. De ervaringen van dit regionale Uitruk op Maat-project worden verwerkt in een landelijke evaluatie.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.