Ontdek

Helmond Sport wint rare wedstrijd tegen SC Veendam

4 november 2011 om 23:21 • Aangepast 3 oktober 2025 om 05:27

Helmond Sport heeft vrijdag goede zaken gedaan. De ploeg van trainer Hans de Koning won met 3-2 van SC Veendam en blijft daardoor in de subtop. Bij rust stond Helmond Sport nog met 2-0 achter.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De achterstand na 45 minuten was verdiend, want Helmond Sport liet in de eerste helft niets zien. Alleen Sebastian Stachnik kreeg een goede kans, na een steekpass van Erik Quekel, maar hij miste oog in oog met Veendam-doelman Leonard Nienhuis.

De doelpunten van Veendam vielen in de laatste minuut voor rust. In de 45e minuut zorgde Anco Jansen voor de 0-1 en een minuut later was Mitch Apau trefzeker uit een vrije trap. Met een fluitconcert verliet Helmond Sport het veld.
Terug in de wedstrijd
In de tweede helft liet Helmond Sport, met Daniel Guijo Velasco als invaller voor Georgios Niklitsiotis, een heel ander gezicht zien. "We gingen met drie man achterin spelen en we zetten Zarko Grabovac er voorin bij. Da's een jongen die weegt op de verdediging van de tegenstander."

Stachnik bracht Helmond Sport vervolgens terug in de wedstrijd. Hij scoorde in de 65e minuut met een fraaie omhaal. Vier minuten later was hij opnieuw trefzeker, uit een vrije trap. "Toen zag je de koppies hangen bij Veendam", vertelt Guijo Velasco. "En daar hebben wij heel goed van geprofiteerd." Erik Quekel bepaalde de eindstand in de 74e minuut op 3-2.
Vreugdedans
De drie punten leidden na het eindsignaal van scheidsrechter Lindhout tot een vreugdedans op het veld. "Dat was vooral opluchting", legt verdediger Guus Joppen uit aan Omroep Brabant. "Omdat we onze slechte eerste helft toch nog konden corrigeren." Vervolgens maakten de spelers een ereronde langs de tribunes, waar ze werden toegejuichd door de fans die hen drie kwartier eerder nog uitfloten. "Maar dat was terecht", volgens Joppen. "Die eerste helft was echt dramatisch."



App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.