Ontdek

Unie KBO wil commissaris ouderenzorg

8 november 2011 om 21:33 • Aangepast 3 oktober 2025 om 04:52

Ouderenorganisatie Unie KBO uit Den Bosch wil op korte termijn een Regeringscommissaris ouderenzorg. Een delegatie van de ouderenbond biedt SP-fractieleider in de Tweede Kamer Emile Roemer woensdag een manifest aan waarin de organisatie pleit voor zo'n 'waakhond'.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

"Na jarenlange aanhoudende signalen over misstanden in verpleeg- en verzorgingshuizen is het nu de hoogste tijd om de problemen rigoureus aan te pakken", aldus de katholieke ouderenbond dinsdag.

"Gezien de ernst en de toename van de problematiek en de klaarblijkelijke onmogelijkheid om op korte termijn de ouderenzorg sterk te verbeteren, pleiten we voor het installeren van een Regeringscommissaris ouderenzorg met alle bijbehorende, vergaande bevoegdheden", aldus de bond die 200.000 leden telt. De regeringscommissaris en zijn bevoegdheden zouden een wettelijke verankering moeten krijgen in een speciale Ouderenwet.


App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.