Ontdek

Toch compensatie voor Q-koortspatiënten?

18 november 2011 om 15:33 • Aangepast 3 oktober 2025 om 03:12

De Nationale Ombudsman verwacht voor het eind van het jaar een reactie van minister Edith Schippers van Volksgezondheid over compensatie voor bepaalde Q-koortspatiënten. Dit zegt voorzitter Michel van den Berg van Q-uestion, de Brabantse belangenvereniging van Q-koortspatiënten. Hij hoopt dat de minister zal beslissen dat in specifieke gevallen toch compensatie mogelijk is.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Volgens Van den Berg hoeft dit overigens niet altijd een financiële vergoeding te zijn. Op andere mogelijkheden wil hij echter nog niet ingaan.

De minister bekijkt momenteel zestig reacties van Q-koortspatiënten die in de financiële problemen zitten als gevolg van de ziekte. Deze reacties zijn verzameld door Q-uestion. Vervolgens zijn ze door de Nationale Ombudsman aan minister Schippers aangeboden.

In oktober stelde de minister niets te zien in een schadefonds van de overheid voor slachtoffers van de Q-koorts. Nu bekijkt ze volgens Van den Berg dus of er in bepaalde gevallen toch compensatie mogelijk is.



App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.