Megastallen: nu niet, maar later misschien wel
Voorlopig mogen veebedrijven niet groter worden dan anderhalve hectare, maar in de toekomst kan dat veranderen. Dat zei provinciebestuurder Yves de Boer zaterdag op Omroep Brabant-radio. Volgens De Boer blijft die anderhalve hectare overeind tot er betere criteria zijn.
De Boer vindt dat de beperking tot anderhalve hectare schijnzekerheid biedt. Volgens hem moet er gezocht worden naar andere manieren om te beoordelen of een veebedrijf mogelijk is. Hij denkt dan aan criteria die samenhangen met volksgezondheid en dierwelzijn. Wat hem betreft is het draagvlak wat een boer in zijn directe omgeving weet te krijgen ook een belangrijk voor de vraag hoeveel ruimte hij krijgt.
Volgende week vrijdag wordt in Provinciale Staten gesproken over megastallen. Leidraad daarbij is het advies van de commissie Van Doorn, die vindt dat al het vlees in 2020 duurzaam geproduceerd moet worden. Een meerderheid in Provinciale Staten wil dat het advies van Van Doorn wordt uitgevoerd. Maar zijn stelling dat het niet uitmaakt hoe groot een bedrijf is als er maar duurzaam geproduceerd wordt is poltiiek omstreden.
