Ontdek

Archeologen vinden resten Wouwse Poort terug

5 december 2011 om 12:31 • Aangepast 3 oktober 2025 om 00:35

In Bergen op Zoom zijn maandagochtend de resten gevonden van een van de voormalige stadspoorten.Het gaat om de fundamenten van de Wouwse Poort die rond 1330 is gebouwd. De vondst werd gedaan in de Stationsstraat, naast de V& D.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Archeologen van de gemeente vonden enkele muurtjes die een soort 'voorpoort' vormen. De hoofdpoort zelf zit ook nog in de grond. Die wordt naar verwachting later deze week opgegraven. De Scheldestad had in de middeleeuwen vijf stadspoorten. Tussen de poorten bevond zich de stadsmuur.

Er is in Bergen op Zoom nog een oude poort over: de 'Gevangenpoort'. Die is gebouwd rond 1333. Volgens de gemeente Bergen op Zoom is die stadspoort vergelijkbaar met de oude Wouwse Poort. De Gevangenpoort is het oudste gebouw van de stad.
Vondsten
Bij de opgraving in de Stationsstraat zijn naast muurdelen ook stukken ijzer gevonden. Ze vormden het beslag van de Wouwse Poort. Er zijn ook stukken van de middeleeuwse bestrating aangetroffen.

De archeologen wisten dat delen van de Wouwse Poort nog in de grond zaten. In het verleden zijn vaker delen van Bergse poorten teruggevonden, zoals de Bospoort. Alleen de Steenbergse Poort is nooit gevonden.
Wegwerkzaamheden
In de Stationsstraat wordt momenteel aan de weg gewerkt. Het riool wordt vervangen. Bovendien wordt vuile grond afgegraven van twee voormalige wasserijen die daar ooit zaten.


App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.