Advertentie
Politiek wil veestapel in Brabant verkleinen
9 december 2011 om 18:30 • Aangepast
25 september 2025 om 04:28
Een meerderheid in Provinciale Staten vindt dat er alles aan gedaan moet worden om de veestapel in Brabant te verkleinen. Een motie daarover van de PvdA werd vrijdag ondersteund door coalitiepartij SP en alle oppositiepartijen.
In de motie staat dat het aantal dieren in Brabant de gezondheid van mens en dier bedreigt en de natuur aantast. Veehouders in Brabant houden nu meer dan dertig miljoen dieren.
Duurzaam geproduceerd vlees
De Brabantse politiek sprak over het plan van de commissie Van Doorn over de intensieve veehouderij. Daan van Doorn is oud-topman van slachterij VION in Boxtel. Hij wil de markt zodanig hervormen dat er geen ruimte meer is voor vlees dat niet duurzaam geproduceerd is. De provincie wil dat Van Doorn een regiegroep gaat aanvoeren om dat voor elkaar te krijgen.
Een meerderheid in Provinciale Staten ondersteunt dit plan, maar vindt het niet goed dat Van Doorn niet spreekt over aantallen dieren in de provincie.
Advertentie
Advertentie
