Darter Benito van de Pas wint tweede pouleduel Zuiderduin Masters
Darter Benito van de Pas heeft zijn tweede pouleduel tijdens het Zuiderduin Masters-toernooi in Wijk aan Zee gewonnen. De jonge Tilburger was zaterdag met 5-4 te sterk voor de Engelsman Tony West uit Oosterhout. Met die zege herstelde Van de Pas zich van de 5-3 nederlaag van vrijdagavond tegen landgenoot Jan Dekker.
Van de Pas hield door zijn overwinning op West een kleine kans op plaatsing voor de knock-outfase van het toernooi, maar Jan Dekker voorkwam zaterdagavond een verrassing. Dekker won zijn groepswedstrijd tegen West zaterdagavond met 5-1 en daarom mag hij door naar de kwartfinale.
Voorbereiding op Lakeside
Aan de Zuiderduin Masters doen de 24 beste darters van de bond BDO mee. Voor Van de Pas is het zijn debuut op een podiumtoernooi. Het Zuiderduin Masters-toernooi is voor de darters de voorbereiding op Lakeside. Dat is het officieuze WK, dat in januari in het Engelse Frimley Green wordt gehouden.
'Totaal anders op podium'
Van de Pas richt zich pas een jaar op de internationale toernooien. Dat hij zich in die twaalf maanden meteen plaatste voor Lakeside en de Zuiderduin Masters zegt iets over zijn kwaliteiten. "Ik ontmoette Benito voor het eerst tijdens het Mariflex Open", vertelt wereldtopper Darryl Fitton. "Hij speelde daar erg goed en hij was pas zeventien. En hij liet het daarna op meer toernoooien zien, zoals het German Open. Good player."
In de finale van het German Open rekende de Tilburger af met publiekslieveling Tony O'Shea. "Hij speelde fantastisch", herinnert de Engelsman zich nog goed. "Benito kwam met 2-0 voor en had een gemiddelde van 105 met drie pijlen! He kicked my ass in that final." O'Shea noemt Van de Pas 'a silent assassin'. "Hij is zo stil, je hebt niet door dat hij er is. Maar op het podium is hij een ander iemand. He is a major player."
Willy van de Wiel
Aan het toernooi in Egmond aan Zee doet naast Van de Pas en West nog een darter uit Brabant mee, namelijk Willy van de Wiel uit Rijen. Hij begon het toernooi zaterdagmiddag met een 5-3 nederlaag tegen zijn goede vriend Joey ten Berge. Van de Wiel haalde een teleurstellend gemiddelde per dart. Hij vroeg zich na afloop hardop af of dat kwam doordat hij voor het eerst tijdens een podiumtoernooi met een bril op gooide.
Zijn tweede wedstrijd, tegen Edwin Max, won Van de Wiel zaterdagavond wel. Het werd 5-2, maar dat was niet voldoende om zich te plaatsen voor de laatste acht.
