Ondernemers in de clinch over ijsbaan in Raamsdonksveer
Ondernemers in Raamsdonksveer liggen met elkaar in de clinch over een ijsbaan. In de kerstvakantie zou er op het Heereplein een ijsbaan komen, maar een aantal ondernemers wil dit nu met een kort geding tegenhouden.
De ijsbaan zou volgens de winkeliers te veel parkeerplaatsen in beslag nemen. De winkeliers rond het plein hadden zelf al een alternatieve locatie aangedragen voor de ijsbaan.
Niet voor het eerst
Het is niet voor het eerst dat de ijsbaan niet doorgaat. Vorig jaar trok de organisatie van de ijsbaan de stekker eruit omdat er teveel bezwaren van ondernemers en omwonenden binnenkwamen.
Voor jong en oud
Jan Kievith, voorzitter van Het Veerse ijsplein, is teleurgesteld. "We proberen met veel vrijwilligers om de ijsbaan tot een succes te maken. Jong en oud, iedereen zou moeten kunnen genieten van de gezelligheid op de ijsbaan op het Heereplein. Het is zonde dat een aantal winkeliers dit nu verpesten." Vrijdag dient in Breda een kort geding over de ijsbaan.
Voldoende parkeerplaatsen
Volgens burgemeester Matthieu Meijer van de gemeente Geertruidenberg heeft de gemeente er alles aan gedaan om tot een oplossing te komen. De bezwaren van de winkeliers over te weinig parkeerplaatsen kloppen niet, zo laat hij in een reactie weten. "We hebben alle parkeerplaatsen in verhouding met de winkeliers onderzocht en er is voldoende plek. Als de ijsbaan er komt gaan we een Hank-O-Motief inzetten. Dit om de ondernemers extra tegmoet te komen," aldus burgemeester Meijer.
