Ontdek

Fons Groenendijk weg bij FC Den Bosch

17 december 2011 om 13:38 • Aangepast 26 september 2025 om 08:38

Fons Groenendijk stopt na dit seizoen als trainer van FC Den Bosch. De club wilde het contract met de trainer graag verlengen, maar Groenendijk ziet daar zelf vanaf. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Groenendijk heeft de spelers van FC Den Bosch zaterdag op de hoogte gebracht van zijn besluit. Eerder deze week liet hij de directie van de club al weten dat hij niet open stond voor contractverlenging.
Financiële middelen
Op de website van SportPromotion, zijn belangenbehartiger, licht Groenendijk zijn besluit toe: "Als je trainer wordt van FC Den Bosch, weet je dat de financiële middelen beperkt zijn. Sterker nog, de club heeft vorig jaar op het randje van haar voortbestaan gebalanceerd. In die situatie is het logisch dat er spelers verkocht moeten worden. Het houdt automatisch in dat je elk seizoen opnieuw moet beginnen met het opbouwen van je selectie en daarbij inventief moet denken en handelen om de juiste spelers binnen te halen. Dat is in mijn periode in samenwerking met Fred van der Hoorn heel aardig gelukt. Maar het lijkt mij aan de andere kant ook wel eens prettig om met een selectie te werken die je over een langere periode kunt kneden."
Periodetitel
Vorige week won FC Den Bosch de periodetitel. Dat betekent dat de club aan het einde van het seizoen mag spelen voor promotie naar de eredivisie. Groenendijk vreest dat de club opnieuw veel goede spelers moet verkopen door dat succes.
Eerdere clubs
Groenendijk heeft FC Den Bosch vanaf 2010 onder zijn hoede. Hij werkte daarvoor bij Katwijk, Ajax en Willem II.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.