Ontdek

Adoptieplan voor openbaar groen in Breda

19 december 2011 om 15:20 • Aangepast 2 oktober 2025 om 22:13

De gemeente Breda wil stukken openbaar groen ter adoptie beschikbaar stellen voor inwoners van de stad. Op deze manier wil het gemeentebestuur verschraling van de groenvoorziening door de bezuinigingen voorkomen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

Van de gemeenteraad moet 1,5 miljoen euro gekort worden op openbaar groen ten behoeve van achterstallig onderhoud van wegen, straten, pleinen en fietspaden. Inwoners die dat willen, kunnen een groenperk in hun buurt 'adopteren' en zelf het onderhoud doen om de wijk mooier en schoner te maken.

De gemeente heeft de plekken uitgekozen op onder meer onderhoudsintensiteit. Wanneer bewoners dat niet willen of kunnen, gaat de gemeente de groenperken omvormen tot grasvelden.
Site
Op de website van de gemeente staat vanaf 16 december per wijk en buurt op een kaart aangegeven om welke stukjes groen het gaat. Bewoners kunnen daarvoor hun belangstelling kenbaar maken tot en met 15 januari 2012 via [email protected] of via telefoonnummer 14076. De gemeente neemt dan contact met hen op. Ook kunnen inwoners op de hoogte blijven via Twitter.


App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.