Advertentie
Bavaria en HAK slaken noodkreet
20 december 2011 om 11:31 • Aangepast
2 oktober 2025 om 22:04
Bierbrouwer Bavaria in Lieshout en conservenbedrijf HAK in Giessen hebben samen met andere belangrijke bedrijven in de voedingsindustrie om hulp geroepen bij de Tweede Kamer. Ze vrezen dat de Kamer de product- en bedrijfschappen gaat afschaffen.
De productschappen regelen in hun sector zaken als voedselveiligheid en plant- en diergezondheid. De voedingsmiddelenbedrijver, waaronder ook zuivelconcern FrieslandCampina, vinden dat de productschappen een cruciale rol spelen in de economische ontwikkeling van Nederland.
Het kabinet wil de schappen na een sterke afslanking laten voortbestaan, maar daar staat alleen het CDA voluit achter. De meeste partijen zijn zeer kritisch. De productschappen leggen heffingen op aan ondernemers, die daar niet onderuit kunnen. Tegenstanders in de Kamer vinden dat de overheid taken van de schappen moet overnemen.
Advertentie
Advertentie
