Advertentie
'Kerstpost nog altijd mateloos populair'
20 december 2011 om 15:46 • Aangepast
23 september 2025 om 04:34
1/3 Postsorteercentrum Den Bosch draait overuren
Hoewel mailtjes en e-cards de laatste jaren steeds populairder worden, zegt PostNL weinig te merken van een terugloop van het aantal kerstkaarten. Dit jaar verwerkt PostNL er in totaal zo'n 170 miljoen stuks.
Het sorteercentrum van PostNL in Den Bosch draait op volle kracht om de grote hoeveelheid kerstpost van en naar Brabant te kunnen verwerken. Er wordt tijdens de drie weken voor kerst vier keer zoveel post verwerkt als normaal. In Den Bosch zijn rond de 700 uitzendkrachten ingehuurd om de extra drukte op te vangen. Landelijk zijn dat er 3500.
Persoonlijk
Van alle Brabanders doet 86 procent aan het sturen van een kerstgroet. Daarvan kiest 70 procent procent voor de ouderwetse manier en stuurt een kaartje. Het sturen van een e-card wordt door 9 procent van de Brabanders gedaan en de overige 7 procent stuurt een sms'je.
Volgens PostNL is het dit jaar een trend om persoonlijke kaarten te sturen, met bijvoorbeeld een foto van het gezin erop.
Advertentie
Advertentie
