Advertentie
1800 populieren plat langs kanaal
20 december 2011 om 16:09 • Aangepast
2 oktober 2025 om 21:57
Achttienhonderd populieren langs het Beatrixkanaal in Best en Eindhoven gaan tegen de vlakte. Ze hebben zoveel schade opgelopen tijdens een storm in juni dat het niet verantwoord is de bomen te laten staan.
Al direct na de storm lag het kanaal vol met hout. Dat moest allemaal weggehaald worden omdat schepen er last van hadden. De gevaarlijkste situaties zijn inmiddels opgelost maar veel bomen zijn instabiel geworden en dreigen daardoor alsnog om te waaien.
Langs de fietspaden en wegen in de omgeving van het Beatrixkanaal zijn de bomen zoveel mogelijk veiliggesteld, maar loshangende takken en dood hout blijven gevaar opleveren voor voorbijgangers. Ook hebben veel bomen schade die niet direct zichtbaar is, zoals stamscheuren, schade aan de stamvoet en holten.
Advertentie
Advertentie
