RKC bekert verder na benauwde zege op Go Ahead Eagles
RKC Waalwijk heeft zich dinsdagavond ternauwernood geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB Beker. In een echte bekerwedstrijd werd eerstedivisionist Go Ahead Eagles met 3-2 verslagen.
Daar zag het lange tijd niet naar uit; dankzij Marnix Kolder (tweemaal) was het de ploeg uit Deventer die na 52 minuten verrassend op voorsprong stond. Twee minuten na zijn tweede treffer kreeg Kolder echter rood voor een onbesuisde tackle, waarna RKC het initiatief meteen overnam.
Geoffrey Castillion zorgde voor 1-2, Mitchell Schet voor de gelijkmaker en uiteindelijk kroonde Ard van Peppen zich tot het Waalwijkse goudhaantje.
"Het was matig", zei de matchwinner. "Het leek wel alsof we zonder energie wilden doorbekeren. In de tweede helft hebben we een kwartier vechtlust getoond en gelukkig was dat genoeg."
Spel liet te wensen over
Trainer Ruud Brood beaamde dat het spel van RKC te wensen overliet, maar: "We krijgen vaak complimenten na nederlagen waarin we goed speelden. Ik kan ermee leven dat het nu andersom is en dat we donderdag in de koker zitten."
Sno
Het meest opvallende moment van de wedstrijd was het uitvallen van middevelder Evander Sno. Een deel van het publiek dacht dat de Ajax-huurling opnieuw last had gekregen van zijn hart, maar dat bleek niet het geval. Sno was al heel de dag ziek en daardoor duizelig. Sno kreeg in zijn tijd bij Ajax een hartstilstand tidjens een duel met Jong Ajax. Sinds dat moment heeft hij een inwendige hartdefibrillator.
