Ontdek

Nog 44 nieuwe megastallen in Brabant

22 december 2011 om 10:16 • Aangepast 8 september 2025 om 02:18

De provincie heeft in totaal nog 44 Brabantse boeren toestemming gegeven om een megastal te bouwen. Dat blijkt uit een besluit dat donderdag is gepubliceerd.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door
Redactie

De oppervlakte van de stallen mag maximaal drie hectare zijn. De aanvraag van dertig boeren die hun bedrijf ook willen uitbreiden is afgewezen.

Volgens provinciebestuurder Yves de Boer gaat het om de laatste megastallen in Brabant. De 44 boeren was al beloofd dat ze groter mochten groeien, nog voor het nieuwe beleid werd afgesproken. Daarom hebben ze toch nog toestemming gekregen om uit te breiden. Eerder kregen twintig bedrijven al toestemming om megastallen te bouwen. Dit zijn de allerlaatste, want volgens het nieuwe beleid mogen grote veehouderijen nog maar maximaal 1,5 hectare zijn.

App ons! 👋

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.