Verdachten misbruikfilmpje Tilburg nog vast na uitzending PowNews
Het Openbaar Ministerie (OM) heeft nog geen beslissing genomen over de verdachten van het misbruikfilmpje dat deze week op internet opdook. Vier Tilburgse jongens zouden daarop een meisje (14) misbruiken. Zij zitten nog vast.
Op het filmpje is te zien hoe een jongen het meisje mogelijk aanrandt terwijl er drie jongens bij staan te kijken. Het meisje valt voorover en vervolgens vraagt een jongen of ze moet huilen.
DiscussieHet OM onderzoekt of de beelden in scène zijn gezet, of dat het daadwerkelijk om aanranding gaat. Een woordvoerder laat desgevraagd weten dat daarover nog niets bekend is. De verdachten, vier jongens van 13, 13, 15 en 16 jaar oud, werden vanwege het filmpje aangehouden.
Het misbruikfilmpje werd aanvankelijk via sociale media verspreid. PowNews toonde het fragment voor het eerst op televisie. Daarover ontstond een felle discussie. Zo was burgemeester Peter Noordanus van Tilburg woest over het tonen van de beelden.
PowNewsLeerlingen van het Theresialyceum in Tilburg, waar het meisje op school zit, snapten niet waarom PowNews de beelden ontzond. "Haar leven is echt kapot, en mensen lachen erover", zegt een leerlinge. Een ander meisje stelt dat er 'geen reden' is om de beelden uit te zenden. "Behalve voor de kijkcijfers."
PowNews snapt niets van de kritiek. Hoofdredacteur Dominique Weesie zei dat het 'heftig beeld was', maar dat de daders nu achter de tralies zitten.
