Meeste Brabanders geloven niet meer in succesvol EK voor Oranje
Bijna zestig procent van de Brabanders ziet het niet meer zitten met Oranje. Velen hebben geen hoop meer in een goede afloop van het EK voetbal, blijkt uit een peiling van Omroep Brabant.
Nederland verloor de eerste wedstrijd op het EK van Denemarken. In Charkov maakten de Denen efficiënt gebruik van de kansen en wonnen ze met 0-1.
VertrouwenHet vertouwen in 'ons' Nederland liep door het verlies een flinke deuk op. Uit een peiling van Omroep Brabant blijkt dat een meerderheid (57 procent) geen vertrouwen meer heeft in een goede afloop. Slechts negen procent van de 1100 Brabanders staat nog pal achter Oranje. Ruim dertig procent (34 procent) vindt dat de komende wedstrijden dat nog moeten uitwijzen.
Ook Brabanders in Charkov waren teleurgesteld na de nederlaag tegen Denemarken. Niemand had verwacht dat Nederland zou verliezen van de Denen. "We hebben kaartjes voor de finale, maar ik vrees dat we ze niet nodig hebben", zo zei een Ossenaar.
DuitslandNederland speelt woensdag in Charkiv tegen Duitsland. Oranje mag niet verliezen, wil de ploeg nog kans willen maken op de Europese titel. Volgens waarzegster Ella Pierot uit Oosterhout is het echter te laat. Volgens haar gaat Oranje onderuit tegen Duitsland.
