PvdA wil opheldering over verhogen maximumsnelheid Helmondweg A270
De PvdA Brabant wil opheldering over de verhoging van de maximumsnelheid op de A270 naar 130 kilometer per uur. De fractie zet vraagtekens bij het nut en wil dat Gedeputeerde Staten het besluit heroverweegt.
Vanaf zaterdag mag er op de weg tussen Eindhoven en Helmond 130 kilometer per uur worden gereden. 's Nachts ligt de maximumsnelheid echter op 100 kilometer per uur. Erg verwarrend, vindt de PvdA. Volgens Statenlid Stijn Smeulders bestaat de kans dat automobilisten ook 's nachts hard gaan rijden. Met alle gevolgen van dien.
Verder stelt de partij dat het deel van de autosnelweg, die 3,2 kilometer lang is, momenteel veel overlast veroorzaakt. Het gaat daarbij met name om fijnstof en geluidsoverlast. Volgens Smeulders neemt de overlast 'gegarandeerd' toe met het verhogen van de maximumsnelheid, zo schrijft hij (pdf, 270 kB).
'Verhoging is tijdelijk'De provincie zei 'ja' tegen de snelheidsverhoging op verzoek van TNO. Volgens de provincie is de snelheidsverhoging, die overigens maar zeven seconden tijdwinst biedt, maar tijdelijk. Als de ruit van snelwegen rond Eindhoven is voltooid, kan de snelheid op de A270 weer omlaag.
Ook boosheid in NuenenDe gemeente Nuenen is boos over de maatregel. Het dorp dat aan de snelweg grenst, wil juist dat er minder hard wordt gereden op de Helmondweg. Nuenen ziet het liefst dat de snelheid naar 100 of 80 kilometer per uur gaat. Bewoners van Nuenen-Zuid gaan de minister vragen om de snelheidsverhoging op de A270 ongedaan te maken.