'NOS schrapt uitzending rondom carnaval in Brabant'
De NOS zendt dit jaar geen registraties van carnaval in Brabant en Limburg meer uit. Dat meldt de chef van NOS Evenementen aan 1Limburg. Voorheen werden reportages over carnaval in Den Bosch en Eindhoven nog uitgezonden bij de omroep.
Volgens de NOS is het schrappen van de uitzendingen het gevolg van bezuinigingen en een gebrek aan uitzendtijd. "We hebben deze beslissing met pijn in het hart moeten nemen. We praten over een dure uitzending", zegt Peter Kloosterhuis van de NOS tegen 1Limburg.
Sport in plaats van carnavalSportevenementen blijken ook roet in het eten te gooien. "Op zondagmiddag zijn rond dat tijdstip veel sportevenementen en het werd steeds moeilijker daarmee te schuiven." 1Limburg meldt dat enkele honderdduizenden mensen de carnavalsoptochten via de NOS bekeken.
Omroep Brabant zendt de carnavalsoptochten wel live uit. L1 verzorgt live-uitzendingen van de Limburgse optochten. Omroep Max zendt op landelijke televisie wel een samenvatting uit van carnaval in Brabant.
