Hopen op miezerregen, in de Deurnsche Peel doen ze het
Want als het hard regent, slaat de grond dicht, meldt de gemeente Deurne woensdagochtend.
Door het steeds weer draaien van de wind hebben steeds weer andere omwonenden last van rook en stank. De brandweer heeft op verschillende plekken metingen verricht, maar er zijn volgens de gemeente Deurne geen te hoge concentraties schadelijke stoffen gemeten.
LEES OOK: Brand in natuurgebied Deurnsche Peel kan nog weken aanhouden [VIDEO]
Wanneer omwonenden merken dat de rook weer hun kant opkomt dan blijft het advies om ramen en deuren dicht te doen.
LEES OOK: Ramen en deuren dicht vanwege oostenwind, advies aan inwoners Liessel na veenbrand
Woensdagochtend zijn de aangekondigde drie extra sproeiers geplaatst in het natuurgebied. Er staan nu in totaal acht sproeiers. Dinsdag hebben loonwerkers met giertonnen vol water de loofbomen rond het veen natgehouden. Zo wordt ervoor gezorgd dat de brand niet verder kanuitbreiden.
Een aantal dagen regen zou de brandweer en Staatsbosbeheer enorm helpen met het bestrijden van de veenbrand in het natuurgebied. "Toch kan het zijn dat zelfs na heftige regenval de brand weer op kan laaien", vertelde boswachter Sjaak Smits dinsdag. "De bovenlaag koelt dan wel flink af, maar de onderlaag kan blijven smeulen."
