Bossche Vakschool ontruimd na brand: leerlingen naar huis gestuurd, één iemand opgepakt

6 november 2018 om 11:27
nl
De Bossche Vakschool is dinsdagmorgen ontruimd nadat er brand was uitgebroken op de tweede verdieping in de voorvleugel van het gebouw. Even na tien uur ging het brandalarm van de school af. Leerlingen hadden gelijk door dat het niet om een oefening ging. "Je rook de brandlucht", zegt een leerling. Één leerling is op verdenking van brandstichting gearresteerd.
Profielfoto van Femke de Jong
Geschreven door

"De verhalen gaan dat een meisje op de toiletten met een aansteker aan het spelen was", vertelt de leerling. Verder weet hij niet wat de brand heeft veroorzaakt. Volgens een andere scholier zou een meisje een wc-rol in brand hebben gestoken en die in de prullenbak gegooid hebben.

Rook ingeademd

De hulpdiensten waren volgens hem snel ter plaatse. "We staan op dit moment bij het fietsenhok, één iemand heeft rook ingeademd en wordt door ambulancepersoneel onderzocht." Drie personeelsleden die in hun rol als BHV'er de brandweer ondersteunde, hebben rook ingeademd en zijn in het ziekenhuis gecontroleerd. 

Wachten op privacy instellingen...

Na ongeveer een uur buiten wachten kon iedereen weer naar binnen. Volgens de leerling mogen de anderen die op de eerste of tweede verdieping les hadden, hun spullen niet zelf ophalen. Dat doet uit voorzorg de brandweer. 

Ventileren

"De komende uren kan er nog geen les gegeven worden, want het gebouw moet goed geventileerd worden", zegt de woordvoerder van de brandweer. Op advies van de brandweer werden de leerlingen naar huis gestuurd.

Er is een leerling gearresteerd op verdenking van brandstichting. De politie doet verder onderzoek naar de oorzaak van de brand en de schade wordt opgenomen. Alle lessen gaan vanaf morgen gewoon weer door. 

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.