Drukbezochte demonstratie in Eindhoven rustig verlopen, zegt burgemeester

19 december 2020 om 21:14 • Aangepast 20 december 2020 om 21:06
nl
Volgens burgemeester John Jorritsma van Eindhoven is de drukbezochte demonstratie tegen coronamaatregelen zaterdagmiddag 'redelijk goed en rustig verlopen'. Dat schrijft hij in een brief aan leden van de gemeenteraad.
Profielfoto van Rebecca Seunis
Geschreven door
Rebecca Seunis

Volgens de burgemeester waren er op het drukste moment zo'n vijfhonderd mensen aanwezig in het centrum van Eindhoven. "Verschillende sprekers konden hun standpunt naar voren brengen. De aanloop van deelnemers was de hele dag niet groter dan de 500 mensen die de organisatie vooraf had gemeld. De aanwezigen volgden de aanwijzingen van gemeente en politie, met name om anderhalve meter afstand te houden, voldoende op", aldus Jorritsma.

Officiële waarschuwing
Rond kwart voor zes werd nog een officiële waarschuwing afgegeven omdat te veel deelnemers op dat moment onvoldoende afstand hielden, valt verder in de brief te lezen. "De organisatie heeft de waarschuwing ter harte genomen en gedeeld. Daarna verbeterde de situatie."

Jorritsma gaf toestemming voor de demonstratie omdat 'demonstreren in Eindhoven is toegestaan, ook in tijden van corona'. Op het 18 Septemberplein in het centrum kwamen honderden mensen samen. Er was een groot podium neergezet voor sprekers, muzikanten en onder andere een drumceremonie.

"Vooraf heeft de organisatie aangegeven dat deze manifestatie als doel had om mensen te verbinden en zo samen bewust te worden van deze periode en deze met een liefdevolle houding te doorstaan", aldus Jorritsma. De organisatoren noemden de demonstratie 'Licht op Verbinding'.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.