Coronanieuws: 181 nieuwe besmettingen in Brabant
De hoofdpunten:
- Minder dan 100 ic-bedden bezet door coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen.
- In Brabant kwamen er 181 nieuwe besmettingen bij, in heel Nederland 1239.
- Geboren in 2005, dan kun je een prikafspraak maken.
- Lees al het nieuws over het coronavirus op onze themapagina.
De liveblog is gesloten, maandag is er weer een nieuwe.
Liveblog
Franse minister waarschuwt voor vierde coronagolf
De Franse minister Olivier Veran van Volksgezondheid roept niet-gevaccineerde inwoners op zich alsnog snel te laten inenten tegen het coronavirus. Hij waarschuwde op Twitter dat het land op weg kan zijn naar een vierde Covid-19-golf door de zeer besmettelijke Delta-variant die ook in Frankrijk steeds meer om zich heen grijpt.
"Vijf dagen lang is het besmettingspercentage niet gedaald, het stijgt weer. Vanwege de Delta-variant die erg besmettelijk is. Het Britse voorbeeld laat zien dat een vierde golf vanaf eind juli mogelijk is", twitterde Veran. "We moeten nog sneller gaan qua vaccinatie. Ons land is in een race tegen de klok."
Franse minister waarschuwt voor vierde coronagolf
De Franse minister Olivier Veran van Volksgezondheid roept niet-gevaccineerde inwoners op zich alsnog snel te laten inenten tegen het coronavirus. Hij waarschuwde op Twitter dat het land op weg kan zijn naar een vierde Covid-19-golf door de zeer besmettelijke Delta-variant die ook in Frankrijk steeds meer om zich heen grijpt.
"Vijf dagen lang is het besmettingspercentage niet gedaald, het stijgt weer. Vanwege de Delta-variant die erg besmettelijk is. Het Britse voorbeeld laat zien dat een vierde golf vanaf eind juli mogelijk is", twitterde Veran. "We moeten nog sneller gaan qua vaccinatie. Ons land is in een race tegen de klok."
Aantal besmette jongeren disco Enschede opgelopen naar circa 165
Het aantal mensen dat vorige week zaterdag corona opliep bij uitgaansgelegenheid Aspen Valley in Enschede, is verder opgelopen. Inmiddels is van ongeveer 165 mensen bekend dat ze besmet zijn geraakt, van de naar schatting 600 bezoekers op die avond. De GGD Twente bevestigt zondag berichtgeving hierover door dagblad Tubantia.
Vrijdag werd al bekendgemaakt dat ongeveer 60 bezoekers van de discotheek corona hebben opgelopen. De GGD is nog steeds druk bezig met bron- en contactonderzoek.
De GGD riep eerder alle bezoekers op zich te laten testen. Ook wie geen klachten heeft sinds het bezoek aan de discotheek is gevraagd zich te laten testen en thuis te blijven tot de uitslag bekend is. Eerder liet de GGD weten dat er onder jongeren veel animo is om zich te laten testen.
Het is niet bekend of er ook mensen ziek zijn geworden als gevolg van een besmetting.
16.00 RIVM meldt opnieuw meer positieve coronatests in heel Nederland
Het aantal positieve coronatests is opnieuw gestegen. Het RIVM meldt zondag 1239 positieve tests, tegenover 1135 (na correctie) zaterdag. Zaterdag was het de eerste keer in ruim twee weken tijd dat het aantal nieuwe dagelijkse besmettingen boven de 1000 lag.
Op 12 juni werden voor het laatst meer positieve tests gemeld, dat waren er toen 1240. Daarna werden het er steeds minder, met 504 op 27 juni als laagste aantal in lange tijd. Maar sinds eind juni neemt het aantal positieve tests weer toe.
182 nieuwe besmettingen
In Brabant zijn sinds zaterdag 181 nieuwe coronabesmettingen geteld, zo blijkt uit de dagelijkse cijfers van het RIVM. Gisteren waren het er 199.
Minder dan 100 ic-bedden bezet
Voor het eerst sinds september 2020 zijn er minder dan honderd bedden op de intensive care (ic) bezet door coronapatiënten. In totaal liggen er nu 99 patiënten met COVID-19 op IC's van Nederlandse ziekenhuizen. Dat blijkt zondag uit cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Op 22 september vorig jaar hadden ic's voor het laatst minder dan honderd (destijds 91) coronapatiënten onder hun hoede.
'Afspraken over thuiswerkplek en werktijden blijven veelal uit'
Bij de meeste bedrijven zijn er geen duidelijke afspraken over de inrichting van de thuiswerkplek of over werktijden van het personeel. Dat blijkt uit onderzoek van marktonderzoeksbureau Multiscope onder ruim drieduizend werknemers in loondienst. Bij slechts een kwart van de bedrijven zijn er daarover wel afspraken gemaakt, concluderen de onderzoekers.
De meeste bedrijven hebben wel afspraken gemaakt over bijvoorbeeld computer- of telefoongebruik. Over de inrichting van de thuiswerkplek is bij twee op de drie bedrijven niets geregeld. Bij werktijden geldt voor zestig procent van de ondervraagden dat er geen duidelijke regels zijn.
Quarantaineplicht vervalt voor gevaccineerden na contact
Mensen die al volledig zijn gevaccineerd tegen het coronavirus hoeven vanaf donderdag 8 juli niet meer in quarantaine als ze in nauw contact zijn geweest met iemand die besmet is geraakt, bijvoorbeeld een gezinslid. Dit geldt volgens een woordvoerster van de koepelorganisatie GGD GHOR voor mensen die veertien dagen eerder de (laatste) prik hebben gehad en daarmee voldoende bescherming hebben opgebouwd.
Coronageval bij aankomst olympiërs in Tokio
Een lid van het Servische team voor de Olympische Spelen testte bij aankomst in Tokio positief op het coronavirus. De Japanse overheid maakte bekend dat de bewuste persoon na de test op het vliegveld Haneda is geïsoleerd. Vier anderen uit de Servische delegatie zijn in een hotel bij het vliegveld ondergebracht. De Spelen beginnen 23 juli. Langzaamaan beginnen sporters en officials Japan binnen te komen. Een groot deel van de bevolking is daar vanwege de coronadreiging niet enthousiast over.
Vaccinatielocatie Jaarbeurs later open vanwege afwezige beveiligers
De vaccinatielocatie in de Jaarbeurs in Utrecht ging zondagochtend drie kwartier later open dan gepland. De beveiliging
was niet op tijd aanwezig, meldt RTV Utrecht. De deuren openden pas om kwart voor negen in plaats van acht uur, waardoor
er een flinke rij ontstond. "De beveiligers hebben een belangrijke
rol", zegt een woordvoerder van de GGD regio Utrecht. "Ze zijn ook aanwezig als bhv-er en brengen de vaccins rond."
Geboren in 2005? Dan kun je een prikafspraak maken
Ben je geboren in 2005? Dan kun je sinds tien uur 's ochtends een vaccinatie-afspraak maken via coronavaccinatie-afspraak.nl. Wie in 2005 is geboren, is of wordt dit jaar 16 jaar. Later komen ook de andere jongeren van 12 jaar en ouder aan de beurt. In totaal mogen ruim een miljoen jongeren zich laten vaccineren. Ze krijgen het vaccin van Pfizer. Het is de bedoeling dat alle jongeren vóór het begin van het nieuwe schooljaar hun eerste prik halen, en dat ze in de eerste schoolmaand de tweede prik krijgen.
Groningse priklocatie geeft ander vaccin dan vermeld in brief
In het vaccinatiecentrum in MartiniPlaza in Groningen heeft een aantal mensen zaterdag een ander coronavaccin
gekregen dan stond vermeld in hun uitnodigingsbrief. Volgens GGD Groningen kregen twintig mensen AstraZeneca toegediend in plaats van Moderna.
Het gaat om mensen die zaterdag tussen tien over negen en vijf over halftien een prikafspraak hadden. Ze zijn allemaal persoonlijk op de hoogte
gesteld van de vergissing.
Volledig gevaccineerden welkom in Suriname
Reizigers die naar Suriname willen en een
volledige vaccinatie hebben gehad, zijn twee weken na hun laatste prik welkom in Suriname. Ook hoeven zij niet in quarantaine, meldde de Surinaamse regering zaterdag. Mensen die niet gevaccineerd zijn of nog maar een prik hebben gehad, zijn alleen welkom als zij toestemming van de Surinaamse regering hebben om naar het land te reizen.