Coronanieuws: 239 nieuwe coronabesmettingen in Brabant
De hoofdpunten:
- De directeur van festivalorganisator ID&T haalt uit naar 'liegende en bedriegende overheid'.
- 239 nieuwe coronabesmettingen in Brabant
- Het bestuur van Stichting Bloemencorso Zundert ziet geen mogelijkheden voor een rijdende optocht binnen de huidige coronaregelgeving.
- Geen quarantaine meer voor gevaccineerde scholieren en leraren.
- Lees al het nieuws over het coronavirus op onze themapagina.
Het liveblog is gesloten.
Liveblog
Opnieuw demonstraties in Frankrijk tegen coronapas
Voor de vijfde zaterdag op rij zijn Fransen de straat opgegaan om te protesteren tegen de gezondheidspas, de verplichte vaccinatie van zorgpersoneel en andere coronamaatregelen.
In Parijs, Marseille, Lyon, Nice, Montpellier en andere steden demonstreerden mensen met borden waarop de pas met apartheid wordt vergeleken, terwijl ze vrijheid en andere leuzen tegen de "gezondheidsdictatuur" scandeerden. Het aantal demonstranten landelijk - op de eerste zaterdag nog 114.000 - verdubbelde in een maand tot 237.000 vorige week.
RIVM meldt minder besmettingen, weekgemiddelde daalt licht
Tussen vrijdagochtend en zaterdagochtend zijn 2349 positieve tests gemeld bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Vorige week zaterdag waren er nog bijna 2400 positieve tests.
Het gemiddelde over de afgelopen zeven dagen blijft licht dalen. Nu ligt dat op 2325, een dag eerder lag het zevendaags gemiddelde op 2332.
Het aantal gemelde sterfgevallen steeg met zes, evenveel als een etmaal eerder. Dat het overlijden van coronapatiënten nu is gemeld, wil niet zeggen dat ze in de afgelopen dag zijn overleden. Het kan soms een tijdje duren voor een sterfgeval is geregistreerd.
239 nieuwe coronabesmettingen in Brabant
In het afgelopen etmaal zijn er 239 nieuwe coronagevallen in Brabant bij gekomen. Dat zijn er 111 minder dan vrijdag. Toen werden er 350 nieuwe besmettingen geconstateerd. Landelijk zijn er 2349 positieve tests gemeld.
Brabantse Wal Festival afgelast
Het bestuur van het Brabantse Wal Festival 2021 heeft besloten om het festival af te gelasten. Een pijnlijk besluit, aldus het bestuur. "Want van nature hebben we de motivatie om minimaal één keer per jaar een feestje te bouwen op de Brabantse Wal in Hoogerheide."
"Het kabinet durfde helaas de maatregelen niet te versoepelen per 1 september. Het maximum aantal bezoekers van 750 is echter te laag om op een financieel verantwoorde wijze het festival te organiseren."
Iets meer patiënten in ziekenhuis
Na vier dagen van daling is het aantal coronapatiënten in de Nederlandse ziekenhuizen weer iets toegenomen. In totaal houden nu 652 besmette mensen een bed bezet, blijkt uit de laatste cijfers van het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Dat zijn er zes meer dan een etmaal eerder.
'Wegwerken achterstand rijexamens gaat langzaam maar gestaag'
Het CBR heeft de afgelopen tijd 10.000 extra praktijkexamens en 100.000 extra theorie-examens afgenomen. Door de coronacrisis lag dit lange tijd stil en konden zo'n 770.000 examens niet worden afgenomen. Op dit moment wordt hard gewerkt aan een inhaalslag, zegt een woordvoerster na een bericht hierover in Trouw. "Het inhalen gaat langzaam maar gestaag. Maar het gaat ook om enorm veel niet afgenomen examens. Die krijg je niet zomaar weggewerkt."
Directeur ID&T haalt uit naar 'liegende en bedriegende' overheid
Directeur Ritty van Straalen van festivalorganisator ID&T heeft hard uitgehaald naar de overheid. In
een bericht op LinkedIn schrijft hij dat het kabinet 'een waardeloze partner' is die 'liegt en bedriegt'. Van Straalen zegt dit naar aanleiding van de laatste coronapersconferentie van vrijdagavond. "Boos, verdrietig, verbijsterd, teleurgesteld... zomaar wat woorden die we al inmiddels achttien maanden gebruiken om ons te uiten in persberichten, socials enzovoorts. Keer op keer worden we teleurgesteld en in de hoek gezet."
'Versoepelingen kosten reisbranche honderd miljoen euro'
De hoge besmettingsaantallen die ontstonden na de versoepelingen van de coronamaatregelen eerder dit jaar hebben de reisbranche ongeveer honderd miljoen euro gekost aan annuleringen, bevestigt reisbrancheorganisatie ANVR na berichtgeving in De Telegraaf. De steun voor de reissector moet daarom langer doorlopen, vindt de organisatie, omdat ook volgend jaar reisbedrijven nog last zullen hebben van de coronacrisis. Daarover is de ANVR in gesprek met de overheid.
Advies aan kabinet: meer toezicht op commerciële testaanbieders
Het kabinet zou scherper moeten toezien op hoe commerciële testaanbieders met data van hun klanten omgaan,
adviseert een commissie aangesteld door het ministerie van Volksgezondheid. Volgens de commissie bewaren sommige aanbieders
negatieve testuitslagen langer dan vier weken en dat is niet
toegestaan.
Coronapersconferentie minder goed bekeken
De coronapersconferentie van demissionair minister-president Mark Rutte en zorgminister Hugo de Jonge is vrijdagavond in totaal door bijna 2,6 miljoen mensen bekeken. Dat is een van de laagste aantallen sinds het begin van de coronacrisis, zo komt naar voren uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek. Het aantal kijkers voor de persconferenties daalt al maanden geleidelijk. Die van vrijdag viel midden in de zomervakantie. Naar de vorige persconferentie, van half juli, keken nog ruim 3,1 miljoen mensen.
Geen rijdend corso Zundert
Het bestuur van Stichting Bloemencorso Zundert ziet geen mogelijkheden om binnen de huidige coronaregelgeving een rijdende optocht mogelijk te maken. Het scenario van een tentoonstelling wordt nu verder uitgewerkt, samen met de buurtschappen en de gemeente Zundert. De komende dagen zal hier meer duidelijkheid over komen. Uiteraard heeft deze beslissing veel consequenties voor de entree en tribunekaarten die reeds verkocht zijn.
Stichting Bloemencorso Zundert communiceert zo snel mogelijk hoe hier mee omgegaan zal worden.
CBR krijgt corona-achterstand niet weg
Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) slaagt er niet in om de achterstanden in te lopen die door de coronapandemie
zijn ontstaan, is te lezen in Trouw. Ruim 300.000 leerlingen wachten nog op hun praktijkexamen en 450.000 mensen moeten hun theorie-examen nog doen, ruim de helft van het aantal examens dat het CBR normaal op jaarbasis afneemt. De wachttijd kan toenemen tot vier maanden. Pogingen extra examinatoren aan te trekken verlopen moeizaam.
'Zomer reisbranche werd verpest door code rood'
De reisbranche kijkt terug op een dramatische zomer voor de buitenlandse vakanties, maar ook op de campings en
vakantieparken en in het jachtverhuur is in Nederland nog geen sprake van halleluja, zo blijkt volgens De Telegraaf uit een rondgang. Het loslaten van coronamaatregelen in Nederland eind juni
heeft de zomer verpest. Daardoor explodeerde het aantal besmettingen.
Vanaf zaterdag vier weken wachten op vinkje na Janssen-prik
Wie op of na zaterdag geprikt is met het coronavaccin van Janssen moet vier weken wachten op een groen vinkje
in de CoronaCheck-app. Dat was twee weken maar het vaccin heeft volgens het Outbreak Management Team (OMT) meer inwerktijd nodig. Na twee weken beschermt de prik al wel optimaal tegen milde coronaklachten, maar de bescherming tegen ernstige klachten neemt de weken daarna nog verder toe, aldus het OMT.
CoronaCheck-app ruim acht miljoen keer gedownload
De CoronaCheck-app, de app waarmee mensen kunnen aantonen dat ze volledig gevaccineerd zijn of hersteld van het coronavirus,
is tot 8 augustus 8,23 miljoen keer gedownload. Dat komt neer op ruim 47 procent van de Nederlandse bevolking, meldt minister Hugo de Jonge in een brief aan de Tweede Kamer. Er zijn pakweg achttien miljoen QR-codes mee aangemaakt.
Geen quarantaine meer voor gevaccineerde scholieren en leraren
Leraren en leerlingen in het basis-, voortgezet en speciaal onderwijs die minstens twee weken volledig ingeënt zijn
tegen het coronavirus hoeven in het nieuwe schooljaar niet meer in quarantaine als ze in contact zijn geweest met een besmet persoon. Dat laat het ministerie van Onderwijs vrijdagavond weten.
'Toegang tot café straks moeilijk te handhaven'
Als restaurants en cafés vanaf 20 september weer open mogen, moeten ze bij meer dan 75 bezoekers controleren of
mensen een negatieve testuitslag, een vaccinatiebewijs of een herstelbewijs hebben. Hetzelfde geldt dan voor evenementen. En dat is moeilijk te handhaven, vreest het Veiligheidsberaad. Dat verwacht capaciteitsproblemen. "Een nieuwe valse start van dit systeem moeten we zien te voorkomen", zegt voorzitter Hubert Bruls, de burgemeester
van Nijmegen.