Geen oktoberzege, maar wel zesde plek voor Willem II: 'Druk is er altijd'
De laatste overwinning van Willem II was eind september thuis tegen PSV. Daarna volgde in de Eredivisie twee nederlagen en twee gelijke spelen, vier competitiewedstrijden zonder zege dus. De druk om dan weer een keer te winnen neemt toe, ook in Tilburg na een seizoen waarin het tegen degradatie vocht en vaker langere periodes niet wist te winnen. Winst tegen Sparta komende zaterdag zou zeer welkom zijn.
Al wil trainer Fred Grim niets weten van druk. “Normale druk is er toch altijd? Ik zie dat dus sowieso niet zo.” Voor hem is het na een mindere serie niet anders qua druk. “Daarvoor hebben we heel veel gewonnen, zijn we dat vergeten ofzo?”
De trainer weet ook dat een zege op Sparta zorgt dat de blik omhoog gericht kan zijn, terwijl bij een nederlaag de grote middenmoot in beeld komt. "Dus gaan we voor de winst komend weekend", zegt Grim.
"Ik wilde een reactie zien qua voetbal, beleving, strijd en passie. Die heb ik gezien."
De 5-1 nederlaag tegen FC Utrecht was een pijnlijke, qua uitslag dan vooral. Gezien het spel was zo'n grote verliespartij niet direct te verwachten. Daardoor is Grim ook niet in mineur na de laatste wedstrijd. "Of je verliest met 3-1 of 5-1 , dat maakt qua punten niet uit”, zegt de oefenmeester, die vervolgens meteen de vergelijking maakt tussen de nederlaag in de Galgenwaard en de bekeruitschakeling tegen RKC, een paar dagen eerder. “Ik wilde graag een reactie zien na afgelopen donderdag. Qua voetbal, beleving, strijd, passie. Noem maar op. Die reactie heb ik gezien. Ik heb ook genoeg aanknopingspunten gezien om verder te gaan.”
“Ik heb meer moeite met de wedstrijd van afgelopen donderdag, dan de nederlaag tegen FC Utrecht”, vervolgt Grim. “We hebben gewoon weer goed voetbal laten zien. We hadden echt iets voor elkaar over. Alleen we missen een stukje zakelijkheid, volwassenheid en efficiëntie ten opzichte van Utrecht. Die stap moeten we maken.”
"Hij valt een aantal keer pats, boem, binnen."
Voor de 3-1 van Utrecht was er een moment waarin iets meer geluk voor een compleet andere wedstrijd had kunnen zorgen. "Hij valt bij Utrecht een aantal keer pats, boem, binnen. Bij ons komt Derrick Köhn geweldig door, zijn schot gaat via de binnenkant van de paal eruit. Als die wel binnen valt, is het 2-2. Dan krijg je inderdaad misschien een hele andere wedstrijd.”
Ook middenvelder Driess Saddiki wil niet teveel waarde hechten aan hoe groot de nederlaag uiteindelijk uitviel. “Daar kun je zeker overheen stappen. We hebben geen goede wedstrijd gespeeld, maar ook geen slechte wedstrijd. We hebben het Utrecht soms echt moeilijk gemaakt. Dat moeten we meenemen naar de volgende wedstrijd toe.”
Sparta is zaterdag de eerste van vier thuiswedstrijden die Willem II dit kalenderjaar nog speelt. Vier wedstrijden waarin op papier best veel mogelijk is. Naast de Rotterdammers komen ook Go Ahead Eagles, SC Cambuur en NEC nog naar het Koning Willem II Stadion. Daarnaast speelt de ploeg van Grim nog uitwedstrijden tegen sc Heerenveen, Ajax en AZ.