VIDEO

Leve de koning! Sfeer proeven bij Brabantse Koningsspelen

22 april 2022 om 15:14 • Aangepast 2 mei 2022 om 16:28
nl
Koekhappen, spijkerpoepen, zaklopen en touwtje trekken: de Koningsspelen zijn serious business. In opperste focus hoelahoept groep 3 van basisschool ‘t Schrijverke in Goirle zich drie slagen in de rondte. En als lokale superheld ‘beweegman’ dan ook nog langskomt, dan weet je dat de koning vanavond met een gerust hart kan gaan slapen. Wát een feest.
Profielfoto van Carlijn Kösters
Geschreven door

’t Schrijverke is een grote basisschool met 550 loeienthousiaste en energieke kinderen. Op een zonnige vrijdagmiddag lijkt het daardoor alsof er een groot blik met kinderen is opengetrokken op en rond het schoolplein in Goirle. Op veldjes spelen de klassen naar hartelust oud-Hollandse spelletjes. Van zaklopen tot triathlon, tot een clubje zesjarigen dat op kratjes bier de overkant moet halen zonder de grond te raken.

Groots uitpakken
Gekleed in fluoriserend oranje dartelen ouders en leraren om de spelletjes heen. “Met Koningsdag pakken we elk jaar wel groots uit”, vertelt juf Pleuni van Ruijven. Op haar wangen prijken rood-wit-blauwe vlaggetjes. “Lekker samen spelen, bewegen en dansen, dat vinden we gewoon ontzettend leuk.”

En bewogen wordt er. Los van het rennen, springen en dansen op de speelplaats, komt tijdens de einddans een vermomde leerkracht in blauw-geel pak naar buiten gestapt. “Dat is onze Beweegman”, legt een lerares fluisterend uit. “We vinden het heel belangrijk dat onze kinderen veel bewegen.”

Bezoek van Beweegman
De lokale superheld heeft twee gele sprieten op zijn hoofd, een blauw wasbordje en gele sloffen. En de kinderen krijgen één voor één een high-five, als beloning voor hun harde werk op de vrijdagmiddag.

En een ijsje. Vooruit. Leve de koning!

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!