Grensrechter geslagen na voetbalduel: 100 uur taakstraf voor twee mannen
De 56-jarige assistent-scheidsrechter heeft er vooral lichamelijk en geestelijk nog last van, al is hij wel weer gaan vlaggen. Dit alles bleek donderdag tijdens een zitting van de politierechter. Zij boog zich over de ongeregeldheden na de wedstrijd op 18 september 2021 tussen de teams van OJC Rosmalen en Real Lunet voor spelers onder de 23.
Een speler van de club uit Rosmalen werd zo hard geslagen dat het hem ‘zwart voor zijn ogen werd‘ en dat hij ‘vijf seconden van de wereld is geweest'. De ‘vlagger’ van de thuisclub kreeg klappen, waarbij hij een snee in zijn gezicht en een gebroken vinger opliep. Ook ging zijn horloge kapot.
'Niet meer naar Ajax'
Extra vervelend zijn de psychische gevolgen voor de grensrechter, vertelt zijn advocaat: "Zijn vrouw heeft een andere echtgenoot teruggekregen. Hij bezoekt geen wedstrijden van Ajax meer en mijdt grote druktes.”
Volgens de raadsman gaat de man bewust met de auto naar therapie, vlakbij zijn huis, omdat hij liever niet op straat komt.
De advocaten van de verdachten vonden dat uit getuigenverklaringen helemaal niet kon worden afgeleid wie daadwerkelijk had geschopt of geslagen. Ze verweten de grensrechter dat hij niet bij de zitting aanwezig was. Zijn vrouw hoorde deze woorden met gemengde gevoelens aan.
'Racistisch en neerbuigend'
De advocaten zeiden ook dat de grensrechter racistische en neerbuigende opmerkingen zou hebben gemaakt. Eén van de mannen die nu gestraft zijn, heeft een zwarte huidskleur. Real Lunet heeft bovendien een Molukse achtergrond.
“Verder”, vertelt de jongste Vughtenaar zelf, “had die grensrechter het tijdens de wedstrijd over mijn moeder en daarover wilde ik na afloop verhaal halen.
Hoe dan ook: wat een gezellige zaterdagmiddag had moeten zijn, is op een heel vervelende manier geëindigd, zo vatte de officier van justitie de vechtpartij samen. De rechter noemde het ‘vreselijk.’