Familie verhoogt weer tipgeld in zaak vermoorde Johan: "We stoppen niet"
"Voor veel mensen is het al acht jaar geleden, maar voor ons is het pas acht jaar", zegt de broer van de vermoorde Johan. "We zijn er nog altijd mee bezig. We zetten veel uit op Facebook en houden alle tips in de gaten. Als we iets horen, pakken we dat meteen op."
De 32-jarige Johan werd op in de vroege ochtend op zondag 7 mei 2017 vermoord. Hij werd thuis door twee personen opgewacht. Toen hij zijn auto parkeerde, sloegen de daders toe en schoten hem van dichtbij dood. De politie startte meteen een onderzoek, ook kwam zijn zaak in het tv-programma Opsporing Verzocht, maar dat leverde niet veel op.
In 2023 gloorde even hoop. Twee verdachten werden opgepakt, tot grote vreugde van de familie. "We zien het als het beginpunt van gerechtigheid", liet de familie toentertijd weten aan Omroep Brabant. "Maar we krijgen als familie pas echt rust als de daders achter de tralies zitten."
Dat laatste gebeurde niet. Twee maanden later werden de verdachten vrijgelaten. Volgens de rechtbank waren er geen ernstige verdenkingen meer. Er was een tip binnengekomen over de twee mannen. "Deze informatie wees erop dat zij een rol speelden bij de moord op Johan van Boxtel." Zo stelde het Openbaar Ministerie (OM). "De recherche heeft intensief onderzoek gedaan naar dat scenario, maar het leidde niet tot een bevestiging van de binnengekomen informatie."
Sindsdien is het stil rond de zaak. Aanleiding voor de familie om nog eens het tipgeld te verhogen. De gouden tip is nu 100.000 euro waard. De politie looft 20.000 euro uit, in 2018 legde de familie daar 25.000 euro bij, twee jaar later nog eens 50.000 euro. En nu komt daar nog eens vijfduizend euro bovenop.
"We hopen dat mensen opnieuw gaan nadenken over wat er is gebeurd."
"We hopen dat mensen nu wel willen praten", zegt Noud van Boxtel. "We merkten de vorige keren dat er veel tips binnenkwamen. We hopen dat mensen opnieuw gaan nadenken over wat er is gebeurd."
Het voelt voor de familie nog als de dag van gisteren dat Johan werd omgebracht. Maar ze zitten niet bij de pakken neer, "Op een gegeven moment moet er iemand gaan praten, we stoppen niet tot dat er gerechtigheid is", zegt Noud. De familie heeft nog alle vertrouwen in het politieonderzoek. "Als het op een laag pitje had gestaan hadden ze ons dat wel verteld."
Van Boxtel hield zich bezig met wiethandel. Hij werd al eens veroordeeld voor een poging tot brandstichting bij een zonnestudio in Oss. De politie gaf eerder al aan dat de aanleiding voor de moord in het criminele milieu wordt gezocht.