Geen treinen dit weekend bij Cuijk en Boxmeer door werkzaamheden

Gisteren om 10:41 • Aangepast vandaag om 20:13
nl
Er rijden dit weekend geen treinen tussen Venlo en Mook-Molenhoek. Dit heeft vooral gevolgen voor reizigers in het Land van Cuijk. Er worden stop- en snelbussen ingezet. Reizigers moeten rekening houden met extra reistijd.
Profielfoto van Femke de Jong
Geschreven door

Het treinverkeer ligt dit weekend stil op dit traject, omdat er wordt gewerkt aan het elektrificeren van de tachtig kilometer Maaslijn die ligt tussen Nijmegen en Roermond. In 2027 moeten de eerste elektrische treinen over deze route rijden.

22.000 reizigers
Met 22.000 reizigers per dag is de Maaslijn een van de drukste regionale lijnen van het land. De elektrificatie van het traject, waar vervoerder Arriva nu met dieseltreinen rijdt, is flink vertraagd. Eigenlijk had er al in 2020 een werkende bovenleiding boven het spoor moeten hangen.

Tussen Cuijk en Venray worden zaterdag en zondag onder meer de funderingen voor de bovenleiding gelegd. Er zijn voor dit jaar acht stremmingen gepland van de spoorlijn waarvan dit weekend de eerste is.

Augustus
De langste treinvrije periode is de ruim een week lange stremming in augustus (9 – 17 augustus). Ook van 16 tot en met 23 juni is er een stremming van een week, maar deze is alleen in de avonduren.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!