Ilse van der Zanden (29) mee met Oranje Leeuwinnen naar EK voetbal
Jonker nam verder twee speelsters van PSV op in de 23-koppige groep. Het gaat om Veerle Buurman en Renate Jansen.
Verder koos Jonker voor drie Brabantse speelsters die in het buitenland voetballen. Van dat kwartet waren Daniëlle van de Donk (nog even onder contract bij Olympique Lyonnais) en Jackie Groenen (Paris Saint-Germain) er ook bij toen de Oranje Leeuwinnen in 2017 de Europese titel pakten. Jonker selecteerde verder de Bredase Caitlin Dijkstra (VFL Wolfsburg).
De EK-selectie verzamelt zich maandag in Zeist om de voorbereiding te vervolgen. Het Nederlands Elftal speelt donderdag in Leeuwarden een uitzwaaiwedstrijd tegen Finland. Op 1 juli vertrekken de speelsters en het begeleidingsteam naar Zwitserland.
Speelschema:
- Zaterdag 5 juli, 18.00 uur: Wales - Nederland (Luzern)
- Woensdag 9 juli, 18.00 uur: Engeland - Nederland (Zürich)
- Zondag 13 juli, 21.00 uur: Nederland - Frankrijk (Basel)
De selectie werd bekendgemaakt door een filmpje, waaraan werd meegewerkt door onder anderen Rob Snollebollekes Kemps, OGENE, Harrie Lavreysen, Lieke Martens, Roxy Dekker en Frenkie de Jong.