Glazenwasser lichtte jarenlang mensen op en krijgt een taakstraf

Gisteren om 18:30 • Aangepast vandaag om 01:23
nl
Een Eindhovenaar is maandag veroordeeld tot een taakstraf van 180 uur. De man deed zich jarenlang voor als glazenwasser, maar hij verscheen bijna nooit op een klus. Hij lichtte zeker zeventien mensen op, in en rond Eindhoven. De 45-jarige man was tijdens de zitting zichtbaar nerveus en bekende bij binnenkomst meteen schuld. "Ik ben schuldig, dus dan moet ik ook op de blaren zitten."
Profielfoto van Storm Roubroeks
Geschreven door

José Manuel P.M. ontfutselde mensen in de omgeving van Eindhoven gedurende een periode van vijf jaar duizenden euro's. "Ik had net mijn hond uitgelaten toen hij op te fiets aankwam rijden. Hij vroeg of ik nog een glazenwasser zocht", vertelt Rianne, een van de slachtoffers. "Hij had een hele map vol adressen van zijn klanten en wist ook veel details over buurtgenoten. Iedereen stond met naam en handtekening netjes genoteerd. Mijn glazenwasser was net gestopt, dus hij kwam op het perfecte moment."

Rianne is een van de zeventien slachtoffers. Haar vertrouwen in de mens is geschaad. "Ik kan mensen niet meer met een open blik toe tegemoet treden. Mijn vertrouwen is beschadigd en dat vind ik jammer."

Het gaat de aanwezige slachtoffers niet om het geld, maar vooral om het principe, vertellen zij na de zitting. "Ik hoop dat het niet meer gaat gebeuren", vertelt Ida. Haar moeder is deze maandag met haar mee naar de rechtbank gekomen. "Het geld had ik destijds veel harder nodig. Daar heeft hij ook op ingespeeld. Hij wist dat ik een nieuw bed nodig had en heeft mij toen aangeboden om een bed over te kopen van een van zijn vrienden, maar dat bed heb ik nooit gekregen. Er waren altijd smoesjes."

De smoesjes van José Manuel komen bekend voor bij Rianne: "De eerste keer regende het, dus kon hij niet. Want met slecht weer de ramen komen wassen, heeft weinig zin. Daarna had hij ineens een speciaal schoonmaakmiddel nodig waar ik extra voor moest betalen."

José Manuel geeft maandag toe dat hij van te voren wist dat hij het geld niet zou gebruiken voor het bekostigen van zijn werkzaamheden. Hij gebruikte het geld voor zijn verslaving. "Ik gebruik niet meer dagelijks, maar het gaat met ups and downs. Ik heb serieuze hulp nodig, dat ben ik verplicht aan de slachtoffers, maar ook aan mijn kind en ex-partner."

"Ik heb alles geprobeerd, maar het lukt niet."

De rechter veroordeelde José Manuel P.M. tot een taakstraf van 180 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee maanden. Hij moet de cel in als hij zich binnen twee jaar nog eens misdraagt. Ook moet hij alle kosten die hij onterecht in rekening heeft gebracht, terugbetalen. Het bedrag wordt geschat op ongeveer vierduizend euro.

De aanwezige slachtoffers zijn na de uitspraak opgelucht. Tevreden of blij willen ze het niet noemen. "Ik ben vooral opgelucht dat ik dit nu kan afsluiten", vertelt Ida. Toch is hun gevoel ook een beetje dubbel. "Hij deed zich tijdens de zitting mooi voor en had veel praatjes. Ik moet eerst zien dat hij zijn leven wil verbeteren en dan geloof ik het pas."

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!