School doet pepernoten in de ban: 'Het trekt ongedierte aan'

24 september om 16:30 • Aangepast vrijdag om 02:05
nl
De leerlingen van het Van Maerlantlyceum in Eindhoven kunnen de zakken pepernoten beter thuis laten liggen. De school heeft een pepernootverbod ingevoerd, omdat het populaire sinterklaassnoepgoed ongewenste bezoekers aantrekt: kleine beestjes die je liever niet in je klaslokaal tegenkomt.
Profielfoto van Studio040Profielfoto van Mae Wientjes
Geschreven door
Studio040 & Mae Wientjes

Een pepernotenverbod? Ja, het klinkt misschien een beetje gek, maar het bestaat. Roland Coolen, de hoofdconciërge van de school vertelt: "Overal kom je de pepernoten tegen. De hele kelder lag vol met kruimels," Het zorgt volgens hem voor een enorme troep. En dat zorgt op zijn beurt weer voor een veel groter probleem. “Al die pepernoten trekken dan weer ongedierte aan.”

Pepernoten zijn het perfecte snoepje om naar je medeleerlingen te gooien. Ook geeft het veel troep als iemand er op gaat staan. De leerlingen zijn wel begripvol, volgens de conciërge. “Ze balen er wel van, maar als je ze het uitlegt, dan snappen ze het ook wel.”

De jeugd is hun snoepgoed niet definitief kwijt. Als zakken pepernoten worden ingenomen bij binnenkomst, krijgen de leerlingen die aan het einde van de dag gewoon weer terug, om ze thuis op te eten.

In 2012 werd er ook een pepernootverbod ingevoerd in Helmond. Het Dr. Knippenbergcollege had destijds dezelfde reden: de school was bang dat leerlingen met de pepernoten zouden gooien. ''Ze liggen overal en worden stuk getrapt. Dat geeft een enorme rotzooi'', zei de directeur van de school toen tegen het NOS jeugdjournaal.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Deel dit artikel
Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!