390.000 illegale sigaretten gevonden in garageboxen

Vandaag om 13:21 • Aangepast vandaag om 16:37
nl
In twee garageboxen in Helmond zijn 390.000 illegale sigaretten gevonden. De sigaretten hadden geen accijnszegels en die zijn wel verplicht. De eigenaren moeten daarom alsnog 150.000 euro aan accijnsheffingen betalen.
Profielfoto van Marieke Smid
Geschreven door

De sigaretten werden afgelopen donderdag gevonden. Een team van onder andere buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) en toezichthouders van de gemeente Helmond voerden controles uit bij vier garageboxen.

In twee boxen werden de sigaretten gevonden. Naast de 150.000 euro aan accijnsheffingen moeten de eigenaren van de sigaretten ook de kosten voor het vernietigen van de sigaretten betalen, meldt de gemeente.

Ook het Peelland Interventie Team (PIT), de Omgevingsdienst Zuidoost-Brabant, douane en de politie waren betrokken bij de actie.

Nog onderzoek
De douane gaat waarschijnlijk ook nog boetes opleggen: zij doet nog onderzoek. De politie heeft nog geen verdachten aangehouden, meldt een woordvoerder.

Helmond controleert regelmatig garageboxen, omdat de locaties volgens de gemeente gewild zijn voor illegale activiteiten. Bijvoorbeeld voor de opslag van illegaal vuurwerk of gevaarlijke stoffen. De gemeente roept inwoners dan ook op zich te melden als ze iets verdachts zien.

Bij een controle in Helmond zijn bijna 400.000 illegale sigaretten gevonden (foto: gemeente Helmond).
Bij een controle in Helmond zijn bijna 400.000 illegale sigaretten gevonden (foto: gemeente Helmond).
Wachten op privacy instellingen...

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.

Download de app en draag het gevoel van hier altijd bij je!