Eindhoven Airport dicht na signaleren van meerdere drones

Vandaag om 21:00 • Aangepast vandaag om 22:30

Eindhoven Airport is zaterdagavond dicht na het signaleren van meerdere drones. Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is stilgelegd. Minister Ruben Brekelmans van Defensie laat weten dat er 'counter-drone-middelen van Defensie' klaar staan om in te grijpen.

Profielfoto van Temmie van UdenProfielfoto van Redactie
Geschreven door

Ook de politie en marechaussee zijn aanwezig op de luchthaven.

'Vanwege verstoringen in het luchtruim zijn vluchten vertraagd en zullen er mogelijk annuleringen volgen' is te lezen op borden op Eindhoven Airport. Op de website van het vliegveld staat dat vluchten worden omgeleid via Weeze, Rotterdam en Brussel.

Een woordvoerster van Eindhoven Airport bevestigt dat er op dit moment geen vluchten vertrekken of landen op de luchthaven. Omdat er op het terrein ook een luchtmachtbasis zit, is ook het militaire vliegverkeer stilgelegd.

Vrijdagavond werden er ook al drones gesignaleerd boven vliegbasis Volkel. Defensie heeft met wapens geprobeerd de drones neer te halen.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.