Brabant werd wakker onder wit dekentje, waarschuwing voor gladheid

Vandaag om 06:24 • Aangepast vandaag om 08:28

Een deel van Brabant werd zondagochtend wakker onder een dunne witte deken. Het was zaterdagnacht gaan sneeuwen en die sneeuw bleef aan het begin van de ochtend op veel plaatsen liggen.

Profielfoto van Redactie
Geschreven door

Het KNMI waarschuwt dat het in de provincie plaatselijk glad is door de sneeuw. Daarom heeft het weerinstituut tot negen uur zondagochtend code geel afgegeven.

Raymond Klaassen van Weerplaza waarschuwde vrijdag al voor een gure zondag. "Zeker met windkracht 4 tot 5 in open gebieden.”

Halverwege de zondagmiddag en aan het begin van de avond kan er in het oosten van het land opnieuw sneeuw vallen. Die zou volgens het KNMI tijdelijk kunnen blijven liggen en opnieuw gladheid kunnen veroorzaken. Later in de avond lopen de temperaturen op en verdwijnt de gladheid.

Maandag wordt het iets zachter, met 6 tot 7 graden. Er valt dan regen, natte sneeuw krijgen we dan niet meer.

Sneeuw aan De Lind in Oisterwijk (foto: Toby de Kort/Persbureau Heitink).
Sneeuw aan De Lind in Oisterwijk (foto: Toby de Kort/Persbureau Heitink).
Foto: Instagram wijkagenten Breda Zuidwest.
Foto: Instagram wijkagenten Breda Zuidwest.



App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.