Gian van Veen stap dichterbij miljoen pond: kwartfinale WK Darts bereikt
Gian van Veen is er, zonder al te veel moeite, in geslaagd om de kwartfinale van het WK Darts te bereiken. In de vierde ronde was de Andelse darter dinsdag te sterk voor Engelsman Charlie Manby. De 23-jarige Van Veen bereikte nooit eerder de kwartfinale van het belangrijkste darttoernooi van het jaar. Voor een plek bij de laatste vier moet hij de Engelsman Luke Humphries verslaan.
Het is een geweldig jaar voor de 23-jarige darter, die deze zomer vanuit het Gelderse Poederoijen naar Brabant verhuisde. In oktober werd hij Europees kampioen en die goede vorm heeft hij meegenomen naar het prestigieuze wereldkampioenschap in Londen.
De tegenstander voor Van Veen was Charlie Manby. De 20-jarige Engelsman deed voor het eerst mee aan een WK en bereikte direct de vierde ronde.
Gebroken
Aan het begin van de partij leek het een zware avond voor Van Veen te worden. In de eerste set werd hij gebroken door zijn tegenstander, maar wist hij de 2-1 achterstand in legs alsnog om te draaien en de eerste, van de in totaal vier benodigde, set naar zich toe te trekken.
De tweede set werd knap gewonnen door de Engelsman, waarna het voor de nummer 10 van de wereld tijd was om een versnelling hoger te gaan en al snel weer op 2-1 voorsprong in sets te komen.
In de derde set was de Europees kampioen helemaal los. De ene na de andere maximale score van 180 vloog erin en hij gaf zijn Engelse tegenstander geen enkele leg.
Een set later was het gedaan met de partij. Van Veen gaf zijn tegenstander wederom weinig kans en gooide de eindstand naar 4-1 in sets, waarbij de Nederlander een keurig gemiddelde van 98,48 noteerde en maar liefst negen keer 180 gooide.
Dankzij deze overwinning is Van Veen weer een stap dichterbij één miljoen pond, het bedrag wat de winnaar van het wereldkampioenschap ontvangt. Van Veen bereikte nog nooit de kwartfinale op het WK Darts. Sterker nog, de darter won tot dit jaar nog nooit een wedstrijd op het toernooi. Dankzij deze overwinning staat Van Veen virtueel op plek 5 van de wereldranglijst.
Geen Brabantse clash
In een eventuele halve finale was de Vlijmense Michael van Gerwen de mogelijke tegenstander geweest van Gian van Veen. Echter verloor de groene sloopkogel zijn partij van Gary Anderson.
Wie is Gian van Veen?
Gian van Veen is een 23-jarige darter, geboren in Poederoijen net aan de andere kant de Maas in Gelderland. Sinds een aantal maanden woont hij samen met zijn vriendin in het Brabantse Andel (gemeente Altena). Dit jaar werd het 23-jarige talent Europees kampioen darten. Naast het darten is Van Veen groot fan van voetbal en support hij FC Den Bosch.
