Heijmans renoveert landingsbaan Eindhoven Airport voor tientallen miljoenen

Vandaag om 09:45 • Aangepast vandaag om 11:26

Bouwconcern Heijmans uit Rosmalen gaat de start- en landingsbaan op Eindhoven Airport renoveren. De klus levert de beursgenoteerde onderneming 60 miljoen euro aan omzet op. De baan in Eindhoven wordt naast de burgerluchtvaart ook voor de militaire luchtvaart gebruikt. Het ministerie van Defensie is formeel eigenaar van de vliegbasis en daarom ook opdrachtgever.

Profielfoto van Ron Vorstermans
Geschreven door

Dit jaar starten de voorbereidende werkzaamheden van de klus. Volgend jaar vindt de renovatie plaats. De baan kan dan enkele maanden niet worden gebruikt. Eerder werd al bekend dat het vliegveld vanaf februari volgend jaar bijna een half jaar dicht zal zijn voor de renovatie van de baan van Eindhoven Airport.

Heijmans gaat ook een nieuwe taxibaan aanleggen. Bij de klus hoort daarnaast het vernieuwen en aanleggen van verschillende technische voorzieningen, zoals vliegveldverlichting, hoogspanningsbekabeling en afwatering. Ook krijgt Eindhoven een beter navigatiesysteem dat vliegtuigen begeleidt bij een veilige en precieze nadering en landing, zelfs bij slecht zicht.

App ons!

Heb je een foutje gezien of heb je een opmerking over dit artikel? Neem dan contact met ons op.